Man/Woman/Chainsaw podelili novi singl “Get Up and Dance”

Bend Man/Woman/Chainsaw objavio je pesmu „Get Up and Dance“, četvrti singl sa njihovog debitantskog albuma Cannonball, koji izlazi 7. avgusta za izdavačku kuću Fiction Records. Ovo je ujedno i prva pesma benda u kojoj glavne vokale peva Emmie-Mae Avery.

Pesma u prvi plan stavlja orkestralne elemente benda, dok se sintisajzerske i gudačke deonice neprestano prepliću tokom čitave numere.

„U mojoj glavi radnja pesme se odvija u klubu, gde primetiš nekoga ko cele večeri pokušava da osvoji različite ljude i odlučiš da okreneš igru protiv njega“, objašnjava Avery. „Počinje razigrano, ali postaje sve agresivnije kako ga teraš da dokaže svoje interesovanje i testiraš dokle je spreman da ide, sa ciljem da se na kraju sam osramoti.“

Album Cannonball snimljen je u studiju RAK sa producentom Seth Evans i producentkinjom Margo Broom, koji su sa bendom sarađivali i na prethodnim singlovima „Adam & Steve“, „Only Girl“ i „Nosedive“.

Album će biti dostupan na ekološki proizvedenom crnom vinilu, u limitiranom izdanju na vinilu boje bobičastog voća sa potpisanim umetkom, kao i u ekskluzivnom izdanju za Rough Trade na plavo-providnom „splatter“ vinilu uz bonus sedmoinčni singl.